Sakrament Chrztu Świętego

W pierwszą niedzielę każdego miesiąca o godz. 11.30

Rodzice nowonarodzonych dzieci winni zapisać swoje dziecko przynajmniej tydzień przed datą chrztu.

Przynosimy:
  • akt urodzenia z Urzędu Stanu Cywilnego
  • świadectwo sakramentu małżeństwa (jeżeli był zawierany poza naszą parafią)
  • dane dotyczące rodziców chrzestnych (imię i nazwisko, wiek, zawód, dokładny adres zamieszkania)
  • rodzicami chrzestnymi powinni być wierzący i praktykujący katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania, mogą przystępować do sakramentów świętych oraz stanowią moralny przykład dla dziecka (rodzice chrzestni spoza naszej parafii, dostarczają zaświadczenie ze swojej parafii, że mogą pełnić tę zaszczytną godność)
  • rodzice, chrzestni i najbliżsi z rodziny przystępują do sakramentu spowiedzi oraz w intencji dziecka przyjmują komunię świętą.

W tym roku przez Chrzest Święty do Kościoła włączeni zostali:
  1. Krzysztof, Grzegorz Baran - Zaborów
  2. Zuzanna, Irena Gałek