Odpust parafialny

Jak co roku w pierwszą niedzielę lipca - w tym roku przypadła ona 03.07.- nasza wspólnota parafialna uczciła swoją Patronkę Najświętszą Maryję Pannę w tajemnicy Nawiedzenia. Sumę odpustową odprawił i Słowo Boże wygłosił Ks.Prałat Andrzej Machowicz - proboszcz parafii w Baranowie Sandomierskim i dziekan Dekanatu Baranowskiego z Diecezji Sandomierskiej. Współkoncelebransami byli Ks.Józef Golonka SCJ - nasz rodak, Wicerektor Kolegium Międzynarodowego Księży Sercan w Rzymie, oraz Ks.dr Stanisław Łucarz - pochodzący z Woli Przemykowskiej, Wicerektor Seminarium Księży Jezuitów w Krakowie. Cech Rzemiosł Różnych z Brzeska w darze ołtarza ofiarował puszkę do komunikowania. Uroczystość była piękna niestety bez procesji eucharystycznej ponieważ padał deszcz.

Wyświetleń:  2238
Data opublikowania:  2011-07-06