Kolęda syryj­skich i pol­skich rodzin

Zaśpiewajmy wspólnie kolędę, która pozwala wczuć się w los setek tysięcy rodzin, które doświadczają dramatu wojny a często skazane są na niepewność i tułaczkę. Polskie rodziny mają możliwość zaangażowania się w pomoc rodzinom na Bliskim Wschodzie dzięki programowi Caritas Polska „Rodzina Rodzinie”. Pierwszym wspierającym rodzinę syryjską został w październiku tego roku Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Dziś regularną pomoc otrzymuje już niemal 1000 rodzin syryjskich. Wśród wspierających jest sześciu biskupów, 80 parafii, wiele zgromadzeń zakonnych, wspólnot i grup religijnych oraz blisko 3000 osób indywidualnych.

Wyświetleń:  423
Data opublikowania:  2016-12-31