I Komunia Św. 2016

Uroczystość I Komunii Św.

Pierwsza Komunia Święta jest uroczystą mszą świętą, podczas której dziewięciolatki po raz pierwszy przyjmują sakrament Eucharystii. Dzień Komunii jest dla nich wyjątkowym wydarzeniem. W końcu przygotowywali się do tej chwili cały rok. Pierwsza Komunia Święta jest jednym z siedmiu sakramentów. Te zaś symbolizują poszczególne etapy w życiu duchowym każdego wierzącego. Jak mówi Pismo Święte komunia jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy. Dla katolików przyjęcie tego sakramentu jest jednym z najważniejszych dowodów wiary. Nic więc dziwnego, że Pierwszej Komunii Świętej towarzyszy uroczyste świętowanie, a dzieciom, które stają się w tym dniu pełnoprawnymi członkami kościoła składa się życzenia :

Pan Jezus pozostawił nam wszystkim
wskazówki, co czynić, by każdy z nas
mógł być szczęśliwy i święty.
Życzymy Wam w tym wyjątkowym dniu
Pierwszej Komunii Świętej,
abyście potrafili te wskazówki odczytać
i stawali się z dnia na dzień
lepszymi dla siebie i bliźnich.

Wyświetleń:  545
Data opublikowania:  2016-05-13