Siostry Służebniczki Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej

Na większą chwałę Bogu i cześć Niepokalanej Dziewicy

Dom zakonny z Zaborowie zastał założony 2 czerwca 1945 roku. Założycielami są: Karolina i Józef Prelichowie. Pan Prelich był dyrektorem szkoły w Zaborowie jego żona nauczycielką. Siostry zajęły mieszkanie już po śmierci fundatorów, którzy w testamencie zaznaczyli, że ich posiadłość ma być przeznaczona na Ochronkę, którą mają prowadzić Siostry.

Pierwszą przełożoną była siostra Leokadia Kłósek, na początku było 3 siostry. Oprócz przedszkola zajmowały się odwiedzinami chorych i pracą w kościele a także prowadziły małe gospodarstwo. 24.02.1960 roku wszystkie przedszkola zostały upaństwowione, siostry nie mogły prowadzić ochronki zajęły się katechizacją.

W parafii jest kilka sióstr rodaczek między innymi siostra Celina Czechowska, która pełniła obowiązki Matki Generalnej przez 18 lat.
Siostra Petronela Hołysz - misjonarka w Boliwii od 1982 roku do chwili obecnej.
Od dnia 29.08.1986 roku została wznowiona praca w Ochronce, dobudowano salkę dla dzieci obok starego budynku.
W 1994 roku powstała myśl o budowie nowego domu inicjatorem był miejscowy Ks. Proboszcz Jan Kiełbasa. Po konsultacji z Matką Celiną Czechowską i Wójtem Gminy Szczurowa podjęto decyzję o budowie i w pamiętnym dniu 17 września tegoż roku zastały wykonane wykopy pod fundament.
Oficjalne otwarcie i poświęcenie nowego domu odbyło się 10.04.1999 roku. Dokonał tego Ks. Biskup Wiktor Skworc ordynariusz diecezji tarnowskiej.