17. 12. 2017r. - III NIEDZIELA ADWENTU "B"

1. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w naszym parafialny kościele. Na nowy tydzień na sobotę na  godz. 800, prosimy kolejne rodziny…

2. Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete – „Radujcie się” od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej. Rozpoczynają się dzisiaj kwartalne dni modlitwy o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i rodziny naszych bliźnich.

3. W tym tygodniu, w środę, czwartek i piątek - Roraty o godz. 1700 – zarówno w kaplicy jak i w kościele parafialnym (ze względu na Spowiedzi). W pozostałe dni o 16.00 w kaplicy i 17.00 w kościele parafialnym.

4. W piątek od godz. 8.00 – odwiedzimy chorych i starszych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenie tych, którzy nie są odwiedzani w I piątki.

- W piątek po południu Spowiedź święta Adwentowa w naszej parafii. Spowiadać będziemy: od 13.30 – 15.00; i od 15.45 – 16.45. (Księża muszą dojechać do swoich parafii na Roraty). W kaplicy spowiedź św. 15.45 – 16.45.

5. Następna niedziela – IV Adwentu, Niedziela Synodalna, równocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte niedzielne tylko dopołudnia. Zachowajmy religijny charakter Wieczerzy Wigilijnej, zachowajmy także postny charakter tego dnia, przez powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

Pasterka: w Kaplicy w Dołędze o godz. 22.00; w parafii o godz. 24.00. Na Pasterce Składka na Fundusz Obrony Życia.

7.  Jeszcze ofiara na ogrzewanie kościoła: z Pojawia pewna rodzina. Bóg zapłać.

8.  Intencje Mszy Świętych w tym tygodniu:

9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; niech Wam Pan Jezus błogosławi, życzymy samego dobra każdego dnia. Wszystkim parafianom i gościom życzmy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże.

Data opublikowania: 2017-12-16