32. 02. 2020r. - VII NIEDZIELA ZWYKŁA "A"

1. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w naszym parafialny kościele. W tym tygodniu na piątek po Mszy św. dla dzieci – około 11.15,    prosimy kolejne rodziny:

2. Dziś – siódma niedziela w ciągu roku, niedziela 40 – godzinnego Nabożeństwa, kolejna Niedziela Synodalna. Po Adoracji wspólnej – adoracja dla poszczególnych miejscowości: 8.30 – Pojawie; 9.30 – Kwików, Ks. Kopacze; 10.30 – cicha adoracja; 12.00 – Dołęga; 13.00 – Zaborów: Górki, Kmiecie, Krakowska, Gać; 14.00 – Zaborów: Peciska, Fenedyk, Koniec. O 15.00 – zakończenie Adoracji i Msza święta.

- Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu.

3. W najbliższą środę – POPIELEC – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, a także Renowacje Misji świętych w naszej parafii. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, o godz. 8.00; 10.00 – dla Przedszkola i Szkoły; o 16.00 w Dołędze i o 18.00. Składka na  tacę w Środę Popielcową, na cele charytatywne Kościoła. W tym dniu obowiązuje post ścisły (trzy posiłki 18-60 lat), oraz wstrzemięźliwość od  pokarmów mięsnych (od 14 lat do śmierci).

- W piątek – Droga Krzyżowa: dla Szkoły o 10.00; w Dołędze o 16.00, w parafii o 18.00.

4. W sobotę 29 lutego, w Sanktuarium św. Jakuba w Brzesku, odbędzie się Diecezjalny Wielkopostny Dzień Skupienia dla członków Grup Modlitewnych Ojca Pio i jego czcicieli z naszej diecezji. Rozpoczęcie o godz. 10.30. Zaprasza Diecezjalny Koordynator Grup Ojca Pio, Ks. Andrzej Liszka.

- Również w sobotę w Szczurowej, po Mszy św. o godz. 17.00 – Kurs przedmałżeński.

5. W I niedzielę Wielkiego Postu, Msza św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych z naszego regionu, po niej odsłonięcie pamiątkowej Tablicy w naszej Szkole.  o godz. 14.00  Droga Krzyżowa „Zaborowska”, po niej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza święta. W czasie Mszy świętych i Gorzkich Żalów – składka na wsparcie dzieł prowadzonych prze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów.

- Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na inwestycje i prace remontowe w naszej parafii.

- Dziękujemy także za kolejne ofiary na ubezpieczenia:

- dodatkowe informacje: nabór do Ochronki; przegląd i czyszczenie przewodów kominowych. (terminy)

6. Mamy nową figurę Św. Jana Pawła II – z racji setnej rocznicy Jego urodzin. Poświęci ją Ks. Biskup w czasie bierzmowania w naszej parafii, w dniu 27 kwietnia o godz. 15.30. Dziękujemy ofiarodawcy za fundację tej figury.

- Program Renowacji Misji świętych: (jest także na tablicy informacyjnej)

7. Intencje Mszy świętych:

8. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; niech Wam Pan Jezus błogosławi, życzymy samego dobra  na każdy dzień. Wszystkim parafianom i gościom życzmy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże.

Data opublikowania: 2020-02-23