15. 10. 2017r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA "A"

1. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w naszym parafialny kościele i jego otoczeniu. Na nowy tydzień na sobotę na  godz. 800, prosimy kolejne rodziny…

2. Przeżywamy 28 niedzielę zwykłą. Przy wejściach do kościoła składamy karty z naszymi kandydatami do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

- Dzisiaj w całej Polsce przeprowadzane jest liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy świętej i przystępujących do Komunii świętej.

- Po południu o godz. 1500 – Nabożeństwo Różańcowe i Msza święta.

3. Zachęcamy do codziennego uczestnictwa w Nabożeństwie Różańcowym – w Dołędze o godz. 1600, w parafii o 1700.

- Do prowadzenia różańca w tym tygodniu prosimy:

- poniedziałek – Róże Kobiet,

- wtorek – klasa II Sz. P.,

- środa – klasa I Sz. P.,

- czwartek – DSM,

- piątek – klasa III Sz. P., - w tym dniu zapraszamy dzieci z klasy III Sz. P. z rodzicami, w ramach przygotowania do Komunii świętej;

- w piątek po nabożeństwach spotkanie młodzieży w sali katechetycznej – zapraszamy.

4. W następną niedzielę Światowy Dzień Misyjny, który rozpocznie Tydzień modlitwy za Misje i misjonarzy. Składka w przyszłą niedzielę na cele misyjne. Natomiast w tygodniu Misyjnym będzie kolejna zbiórka makulatury na studnie w krajach misyjnych. Szczegóły przypomnimy za tydzień. Również w następnym tygodniu zbiórka elektrośmieci – przeprowadza organizacja: Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Szczegóły na afiszu.

5. Wizyta kominiarza w dniach 16-20 października we wszystkich miejscowościach.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         16 X –  św. Jadwiga Śląska,

·         17 X – św. Ignacy Antiocheński, bp i męcz;

·         18 X – św. Łukasz Ewangelista – święto Służby Zdrowia;

·         20 X – św. Jan Kanty, prezbiter – patron profesorów;

·         21 X – bł. Jakub Strzemię, franciszkanin, biskup;

- Intencje Mszy świętych na ten tydzień:

6. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; niech Wam Pan Jezus błogosławi, życzymy samego dobra każdego dnia. Wszystkim parafianom i gościom życzmy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże.

Data opublikowania: 2017-10-15