05. 08. 2018r. - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA "B"

1.      Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w naszym parafialny kościele i jego otoczeniu. Na nowy tydzień na sobotę na godz. 800, prosimy kolejne rodziny…

-Dziękujemy także za ofiary z ubiegłej niedzieli - ostatniej niedzieli miesiąca, na  prace remontowe i inwestycje w naszej parafii. Złożyliście ofiary w kwocie: 4300 zł.; w parafii – 3450 i w kaplicy – 850 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

2.     Dzisiaj 18 niedziela zwykła, pierwsza miesiąca sierpnia. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli. Zachęcamy do trzeźwości bądź do abstynencji, w miesiącu sierpniu, a może na 100 dni na stu lecie odzyskania niepodległości.

3.     Pielgrzymka Tarnowska wyruszy 17 sierpnia. Następnego dnia 18 w piątek, pielgrzymi będą przechodzić przez naszą parafię. Zgodnie z coroczną tradycją pielgrzymi zatrzymają się na odpoczynek koło Domu Ludowego. Dlatego już dzisiaj zwracamy się z serdeczną prośbą do mieszkańców wszystkich wiosek, aby podobnie jak w latach ubiegłych, w sposób zorganizowany przyjąć pielgrzymów posiłkiem. Pątnicy bardzo mile wspominają naszą serdeczną zaborowską gościnność. Jesteśmy przekonani, że w tym roku będzie podobnie. Szczegóły przekażemy w przyszłą niedzielę.

4.     Spotkanie przedpielgrzymkowe grupy Bł. Karoliny odbędzie się w przyszłą niedzielę12 sierpnia po Mszy Św. o godz. 16.00 w Zabawie.

5.     W środę po Mszy św. popołudniowej zapraszamy na Nowennę do MBNP – Pani Zaborowskiej.

6.     Składka w następną niedziele przeznaczona jest na Uniwersytet J P II w Krakowie i Tarnowie. (Informacja o cegiełkach na budowę kościoła w Kongo)

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         W poniedziałek – Święto Przemienienia Pańskiego,

·         W środę, 8 sierpnia – święty Dominik, prezbiter,

·         w czwartek, 9 sierpnia, – święta Teresa Benedykta od Krzyża, dziew. i męcz.,

·         w piątek, 10 sierpnia – święty Wawrzyniec, diakon i męcz.,

·         w sobotę, 11 sierpnia – święta Klara, dziew.,

7.     Intencje Mszy świętych:

8.     Solenizantom i Jubilatem tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; niech Wam Pan Jezus błogosławi, życzymy samego dobra każdego dnia. Wszystkim parafianom i gościom życzmy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże.

Data opublikowania: 2018-08-04