24. 06. 2018r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA "B"

1. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w naszym parafialny kościele. Na sobotę, na  godz. 800, prosimy kolejne rodziny:

2. Dziś – dwunasta niedziela w ciągu roku, kolejna Niedziela Synodalna – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Modlimy się o szczęśliwy czas wakacji i urlopów dla dzieci, młodzieży i starszych. Łączymy się także duchowo z Rzemieślnikami pielgrzymującymi dzisiaj do Matki Bożej Częstochowskiej.

Po południu o 15.00 – Nabożeństwo Czerwcowe i Msza Święta.

3. W środę po Mszy św. popołudniowej Nowenna do MBNP. Zapraszamy czcicieli MB.

4. W piątek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30; 9.00 i 18.00;, a w kaplicy w Dołędze o godz. 16.00.  Składka na tacę przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Pomimo nieobowiązkowego Święta, zachęcamy parafian i gości do udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego oraz na podziękowanie Panu Bogu za św. Jana Pawła II. Pół godziny przed Mszami świętymi będzie okazja do spowiedzi przed Odpustem w naszej parafii.

- Od godziny 10.00 – odwiedzimy chorych i starszych z posługą sakramentalną – przed Odpustem i przed pierwszym piątkiem lipca.

- Z racji Uroczystości w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

- W sobotę  - Rozpoczyna się Odpust w Tuchowie – program na tablicy ogłoszeń.

5. Za tydzień w niedzielę – Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Msze święte: o 730; 930 – w Dołędze; o 1100 – Suma Odpustowa i o 1500. Po Sumie – procesja Eucharystyczna. Zapraszamy poczty sztandarowe, strażaków, noszących feretrony, dzieci pierwszokomunijne, dzieci z kwiatami i dzwonkami, DSM i LSO.

Ponieważ parking będzie częściowo zajęty, możemy parkować samochody w ogrodzie

przy plebanii.

6.  W tym tygodniu patronują nam:

- w czwartek – Św. Ireneusz, bp i męcz.;

- w piątek – Św. Apostołowie Piotr i Paweł;

7. Intencje Mszy świętych:

8. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; niech Wam Pan Jezus błogosławi, życzymy samego dobra  na każdy dzień. Wszystkim parafianom i gościom życzmy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże.

Data opublikowania: 2018-06-25