Grupa Misyjna Dzieci

Wszyscy wiemy, że Kościół jest powszechny. I tę świadomość powinni mieć wszyscy, bez wyjątku, również dzieci. Dlatego też, wielkim i miłym zaskoczeniem dla duszpasterzy parafii Zaborów było, kiedy na zaproszenie do udziału w tej specjalnej Grupie zgłosiło się ok. 40 dzieci. Podzieleni zostali oni na 5 sub-grup, czyli na 5 kontynentów. Swoje spotkania realizują dwa razy w miesiącu, na których to zapoznają się problematyką misyjną w Afryce, Azji, Oceanii, Ameryce Południowej, oraz w Europie – zwłaszcza na Wschodzie.

Wielkim przeżyciem dla „małych misjonarzy” była korespondencja z racji Bożego Narodzenia z misjonarzami polskimi rozsianymi po całym świecie. Ich modlitwa zanoszona przed tron Boży z pewnością jest wielką pomocą dla niosących Dobrą Nowinę do nie znających Chrystusa.