Dziewczęca Służba Maryjna

Od września 2006 r. na terenie parafii działa Dziewczęca Służba Maryjna /DSM/ prowadzona przez siostrę Joachimę ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich i ks. Proboszcza. Należą do niej dziewczęta ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Do ich obowiązków należy wiernie wypełniać "Pięć zadań Dziecka Maryi":
  1. Będę ochotnie wypełniać polecenia rodziców i wychowawców
  2. Będę starać się, aby w mej grupie zawsze panowała zgoda i miłość
  3. Będę nieść radość, zwłaszcza tam, gdzie są ludzie samotni, cierpiący, smutni
  4. Będę łączyć się z cierpieniami Pana Jezusa oraz boleścią Jego Matki i ofiarnie wybierać to, co trudne
  5. Będę umacniać swą przyjaźń z Jezusem przez dobre uczynki i unikanie okazji do grzechu
Przychodzić na każde spotkanie grupy. Codziennie przy rannym pacierzu odmawiać modlitwę ofiarowania.

O Pani moja, cała się Tobie oddaję, ofiaruję Ci dzisiaj oczy moje, serce moje i całą siebie. Gdy przeto Twoja jestem o dobra Matko, broń mnie i strzeż jako dziecka i własności Twojej. Amen.

7 grudnia 2006r. w wigilię uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, która jest patronalnym świętem DSM 34 dziewczynki z naszej parafii zostały przyjęte do diecezjalnej grupy DSM. Dziewczęta podczas takiej uroczystości w obecności ks. Proboszcza, siostry Joachimy i zgromadzonych rodziców zobowiązały się do gorliwego wypełniania obowiązków wynikających ze wstąpienia do formacji oraz powierzyły się opiece Matki Bożej.

Spotkania DSM odbywają się co sobotę od godz. 14:00. Dziewczynki dużo śpiewają, modlą się i pogłębiają wiarę w Jezusa i Maryję, odbywają pielgrzymki i mile razem spędzają czas. Opiekunowie w każdej sytuacji i o każdym czasie służy im pomocą i dobrym słowem.

Czynnie biorą udział w życiu naszej parafii. W co drugą niedzielę na Mszy św. o 11:30 przygotowują liturgię słowa i wspólnie śpiewają. Starają się uczestniczyć we Mszy św. i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę. Udzielanie się w życiu kościoła sprawia im radość.